Elektroniczna weryfikacja ważności biletów

Moduł Kontrola Biletów odpowiedzialny jest za sprawdzanie poprawności biletów w miejscu wejścia osób na teren obiektu. Moduł dostępny jest poprzez aplikację instalowaną na urządzeniach przenośnych typu palmtop z systemem operacyjnym Windows, wyposażonych w bezprzewodowy dostęp do sieci komputerowej oraz skaner kodów kreskowych, który odczytuje dane o sprawdzanym bilecie. Najnowsza wersja modułu może być także zainstalowana na telefonach komórkowych z systemem Android, posiadających aparat fotograficzny i dostęp do sieci bezprzewodowej. W zależności od Państwa potrzeb i warunków technicznych, moduł może pracować na telefonie w oparciu o internetowy transfer danych lub bez użycia karty SIM.

 

Kontrola - Logowanie Kontrola - Ekran główny Kontrola - Skanowanie błąd

 

Elektroniczna kontrola biletów polega na zeskanowaniu kodu kreskowego umieszczonego na bilecie i sprawdzeniu zgodności jego rodzaju (czy osoba dorosła nie kupiła biletu ulgowego dla dzieci) oraz terminu (czy osoba nie posługuje się biletem sprawdzonym lub ważnym na inne wydarzenie). Weryfikacja kodów kreskowych sygnalizowana jest odpowiednim komunikatem dźwiękowym, dzięki czemu możliwe jest zachowanie płynności i szybkie kontrolowanie biletów.

 

Kontrola - Logowanie Kontrola - Ekran główny Kontrola - Skanowanie poprawny

 

W zależności od specyfiki obiektu moduł Kontrola Biletów może być także zintegrowany z urządzeniami kontroli dostępu takimi jak kołowroty, bramki uchylne i wysokie bramy stadionowe. Podobnie jak skanery mobilne, bramki mogą pracować w systemach kontroli dostępu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Ich konstrukcja jednak, w przeciwieństwie do urządzeń mobilnych, wymaga wcześniejszego przygotowania podłoża i instalacji elektrycznej, a montaż związany jest z zachowaniem przepisów BHP oraz przepisów przeciwpożarowych.

 

W przypadku zastosowania kontroli dostępu na bramkach, moduł Kontrola Biletów instalujemy na stacji roboczej sterującej pracą kołowrotów, a weryfikacja biletów odbywa się poprzez przyłożenie biletu papierowego lub zbliżeniowego do zamontowanej w konstrukcji bramki sprawdzarki.

 

 

 

Zobacz także: Moduł Administracja | Moduł Kasa | Moduł Rezerwacja | Moduł Internet
Moduł Raporty | Moduł Kontrola Biletów | Moduł Wymiana Danych | Moduł Automat