Wdrożenie w Muzeum Śląskim w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii firmy SoftCOM. Na wdrożenie składało się wiele rozwiązań dedykowanych, z których jesteśmy szczególnie dumni. System iKSORIS został w swojej pierwotnej wersji zainstalowany w Muzeum Śląskim już w 2012 roku, ale dzięki zakończeniu budowy nowej siedziby placówki mieliśmy możliwość wyposażenia naszego oprogramowania w zupełnie nowe funkcjonalności.
 
Zwiedzający zyskali między innymi możliwość prześledzenia historii zwiedzania na stronie internetowej Muzeum. Było to możliwe dzięki rozbudowaniu systemowego Modułu Internet. Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy też umieszczone przy ekspozycjach urządzenia, które umożliwiają odczyt oraz przetwarzanie odpowiednich danych. W ramach wdrożenia dostarczyliśmy także nowe druki biletowe z wbudowanym chipem RFID. Bilety RFID pozwalają na ich rejestrowanie w przeznaczonych specjalnie do tego miejscach. Dodatkowo dostarczyliśmy karty RFID spełniające funkcję pamiątkowego biletu rocznego do Muzeum.
 
Zapewniliśmy również odpowiednią drukarkę kart plastikowych, która umożliwia jednoczesny wydruk oraz zakodowanie nośnika na takiej karcie. Muzeum Śląskie w Katowicach jest pierwszą instytucją w Europie, w której zainstalowane zostały dwutorowe drukarki BOCA L-2 z modułem kodującym w technologii RFID. Wśród innych dostarczonych urządzeń znalazły się między innymi: serwer, terminale kasowe, monitory, urządzenia sieci bezprzewodowej i drukarki fiskalne. Ponadto Muzeum zdecydowało się na zakup palmtopów do kontroli biletów, w tym palmtopów odczytujących dane z biletów zbliżeniowych.

Muzeum Śląskie jest obecnie jedną z najnowocześniejszych placówek tego rodzaju w Polsce. Jako dostawca odpowiednich rozwiązań technologicznych jesteśmy szczególnie dumni z tak innowacyjnego wdrożenia. System biletowy iKSORIS to uniwersalne oraz elastyczne narzędzie pracy, które jest stale rozwijane przez profesjonalny zespół programistów i może być dzięki temu dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: