Na kompletny system rezerwacji i sprzedaży biletów składa się również sprzęt komputerowy. Zależnie od preferencji możliwa jest kompleksowa dostawa sprzętu lub dostosowanie systemu do posiadanych przez Klientów urządzeń.

Baza danych systemu

Serwer

Na serwerze zlokalizowana jest baza danych systemu iKSORIS. Aby maksymalnie obniżyć koszty związane z wdrożeniem systemu, umożliwiamy Klientom wykorzystanie na serwerach bezpłatnego systemu operacyjnego Linux z bazą danych PostgreSQL. Możliwa jest także instalacja bazy danych na systemie Windows Server.
Zestaw komputerowy

Komputer kasowy

Jednym z elementów wyposażenia stanowiska sprzedaży biletów jest komputer z monitorem. Wdrożenie nie musi być związane z zakupem nowych zestawów komputerowych, jeśli taki sprzęt znajduje się już w danej instytucji. System iKSORIS może działać na urządzeniach o bardzo podstawowych parametrach, które są wyposażone w system operacyjny Windows 7 lub wyższy.
Sprzęt drukujący bilety na papierze termicznym

Drukarka biletowa

Do wydruku biletów służą specjalne drukarki termiczne, w których najczęściej umieszcza się przygotowane wcześniej rolki biletowe. Na jednej rolce znajduje się kilkaset połączonych ze sobą, zaprojektowanych wcześniej przez Klienta biletów. Drukarka nadrukowuje na bilecie dowolne informacje (np. nazwę wydarzenia, termin, rodzaj i cenę biletu, numer rzędu i miejsca, kod kreskowy lub QR, numer biletu, logotypy, tekst reklamowy, fragment regulaminu).
Sprzęt fiskalny

Drukarka fiskalna

Wszystkie transakcje sprzedaży są rejestrowane w pamięci drukarki fiskalnej. W odróżnieniu od kasy fiskalnej, drukarka fiskalna pracuje w połączeniu z komputerem kasowym, a paragon sprzedaży drukuje się automatycznie po zakończeniu transakcji w systemie.
Drukarka faktur VAT i raportów

Drukarka faktur i raportów

Stanowiska kasowe powinny mieć dostęp do drukarki, na której będą drukowane faktury, raporty i różnego rodzaju zestawienia generowane w systemie. W zależności od liczby i układu stanowisk kasowych należy zakupić co najmniej jedną taką drukarkę.

 

 

Drukarka kart plastikowych

Drukarka kart plastikowych

Drukarka kart pozwala na wydruk plastikowych karnetów wstępu i umieszczenie na nich zdjęcia posiadacza karty oraz kodu do sprawdzenia biletu przy wejściu do obiektu. Drukarka nanosi jednostronny lub dwustronny druk monochromatyczny, może również drukować w kolorze.
Czytnik kodów

Czytnik kodów

Każde stanowisko kasowe powinno być wyposażone w czytnik kodów, który umożliwia zeskanowanie kodu z biletu lub dokumentu. W znaczący sposób usprawnia to pracę kasjerów podczas przyjmowania zwrotów i wystawiania faktur do paragonów.
Szuflada na pieniądze

Szuflada na pieniądze

Uzupełnieniem wyposażenia stanowiska sprzedaży biletów jest szuflada kasjerska służąca do przechowywania bilonu oraz banknotów. Każde otwarcie szuflady odnotowywane jest w dzienniku zdarzeń systemu, co pozwala zapewnić pełną kontrolę nad pracą kas biletowych.
Mobilna kontrola biletów

Palmtop do kontroli biletów

Kontrola biletów za pomocą palmtopów polega biletów polega na zeskanowaniu kodu umieszczonego na bilecie i sprawdzeniu poprawności jego rodzaju oraz terminu. Do tego celu należy zakupić urządzenie przenośne typu palmtop z wbudowanym modułem Wi-Fi oraz czytnikiem kodów.
Kontrola biletów za pomocą bramek

Bramka kontroli dostępu

Kontrola biletów za pomocą urządzeń kontroli dostępu polega na zeskanowaniu kodu umieszczonego na bilecie bilecie oraz sprawdzeniu poprawności jego rodzaju i terminu przez skaner zamontowany w bramce. Umożliwia to pełną automatyzację procesu sprawdzania biletów.
Sprzedaż biletów za pomocą automatów biletowych

Automat biletowy

Automat biletowy iKSORIS umożliwia umożliwia zakup oraz odbiór wcześniej zakupionych biletów. Automat automatycznie pobiera dane z systemu i drukuje bilet na papierze paragonowym lub pamiątkowych blankietach. Automat biletowy jest rozwiązaniem, które polecamy przede wszystkim instytucjom, w których regularnie tworzą się kolejki do kas biletowych. Dzięki automatom możliwe jest ich skuteczne rozładowanie.

DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: