Na kompletny system rezerwacji i sprzedaży biletów składa się również sprzęt komputerowy. Zależnie od preferencji możliwa jest kompleksowa dostawa sprzętu lub dostosowanie systemu do posiadanych przez Klientów urządzeń.

Baza danych systemu

Serwer

Na serwerze zlokalizowana jest baza danych systemu iKSORIS. Aby maksymalnie obniżyć koszty związane z wdrożeniem systemu, umożliwiamy Klientom wykorzystanie bezpłatnego systemu operacyjnego Linux z bazą danych PostgreSQL. Możliwa jest także instalacja na systemie Windows Server.
Zestaw komputerowy

Komputer kasowy z monitorem

Jednym z elementów wyposażenia stanowiska sprzedaży biletów jest komputer biurowy z monitorem. Wdrożenie systemu nie musi być związane z zakupem nowych zestawów komputerowych. System pozwala na zastosowanie urządzeń o podstawowych parametrach, które są wyposażone w system operacyjny Windows 7 lub wyższy.
Sprzęt drukujący bilety na papierze termicznym

Drukarka biletów

Do wydruku biletów służą specjalne drukarki termiczne, w których najczęściej umieszcza się przygotowane wcześniej rolki biletowe (połączone ze sobą, zaprojektowane przez Klienta bilety), na których drukarka nadrukowuje dowolne informacje (np. nazwę wydarzenia, termin, rodzaj i cenę biletu, numer rzędu i miejsca, kod kreskowy, numer biletu, logotypy, tekst reklamowy, fragment regulaminu).
Sprzęt fiskalny

Drukarka fiskalna

Wszystkie transakcje sprzedaży dla odbiorców detalicznych rejestrowane są w pamięci drukarki fiskalnej. W odróżnieniu od kasy fiskalnej, drukarka pracuje w połączeniu z komputerem kasowym, a paragon sprzedaży drukuje się automatycznie po zakończeniu transakcji. W tym samym czasie za pomocą drukarki biletowej drukowane mogą być również bilety.
Drukarka faktur VAT i raportów

Drukarka faktur VAT i raportów

Stanowiska kasowe powinny mieć dostęp do drukarki, na której drukowane będą faktury VAT, raporty i zestawienia wygenerowane w systemie. W zależności od liczby i układu stanowisk kasowych należy zakupić co najmniej jedną taką drukarkę.
Drukarka kart plastikowych

Drukarka kart plastikowych

Drukarka pozwala na wydruk plastikowych karnetów wstępu i umieszczenie na nich zdjęcia posiadacza karty oraz kodu do sprawdzenia biletu przy wejściu. Drukarka nanosi jednostronny lub dwustronny druk monochromatyczny, może również drukować w kolorze.
Czytnik kodów kreskowych

Czytnik kodów kreskowych

Każde stanowisko kasowe powinno być wyposażone w czytnik kodów kreskowych. Umożliwia on zeskanowanie kodu kreskowego z biletu lub dokumentu. W znaczący sposób usprawnia to pracę kasjerów podczas zwrotów i wystawiania faktur z paragonów.
Szuflada na pieniądze

Szuflada na pieniądze

Uzupełnieniem wyposażenia stanowiska sprzedaży biletów jest szuflada kasjerska służąca do przechowywania bilonu oraz banknotów. Każde otwarcie szuflady odnotowywane jest w dzienniku zdarzeń systemu, co pozwala zapewnić pełną kontrolę nad pracą kas biletowych.
Mobilna kontrola biletów

Palmtop do kontroli biletów

Kontrola biletów za pomocą palmtopów polega na zeskanowaniu kodu kreskowego umieszczonego na bilecie i sprawdzeniu jego rodzaju oraz terminu. Do tego celu należy zakupić urządzenie przenośne typu palmtop z wbudowanym modułem Wi-Fi oraz czytnikiem kodów kreskowych.
Kontrola biletów za pomocą bramek

Bramka kontroli dostępu

Kontrola biletów za pomocą urządzeń kontroli dostępu polega na zeskanowaniu kodu kreskowego umieszczonego na bilecie, sprawdzeniu jego rodzaju oraz terminu przez skaner zamontowany w bramce. Umożliwia to pełną automatyzację całego procesu sprawdzania biletów.
Sprzedaż biletów za pomocą automatów biletowych

Automat biletowy

Automat biletowy umożliwia zakup papierowych biletów z kodem kreskowym generowanych w systemie iKSORIS. Osoby kupujące bilet w automacie mogą wejść na teren obiektu bez konieczności oczekiwania w kolejce do kasy. Zakup automatu polecamy przede wszystkim instytucjom, w których regularnie tworzą się kolejki do kas biletowych. Dzięki automatom możliwe jest ich skuteczne rozładowanie.
Infokiosk

Infokiosk

Zaprojektowane przez nas urządzenie wyposażone w monitor dotykowy pozwala na samodzielne wydrukowanie biletów kupionych przez internet na blankietach stosowanych w drukarkach biletowych znajdujących się w kasie biletowej.

DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: