Baza danych systemu Na potrzeby instalacji naszego oprogramowania wyróżniamy dwa rodzaje serwerów: serwer dla bazy danych systemu iKSORIS oraz serwer (hosting) dla strony internetowej rezerwacji i sprzedaży biletów.

Na serwerze zlokalizowana jest baza danych systemu iKSORIS. Aby maksymalnie obniżyć koszty związane z wdrożeniem systemu, umożliwiamy Klientom wykorzystanie na serwerach bezpłatnego systemu operacyjnego Linux z bazą danych PostgreSQL. Możliwa jest także instalacja bazy danych na systemie Windows Server. Na serwerze instalowane są następujące komponenty: serwer Apache, PHP7.x oraz baza danych PostgreSQL.

Urządzenie powinno być umieszczone w możliwie chłodnym (najlepiej klimatyzowanym) pomieszczeniu. W zależności od posiadanej przez Państwa infrastruktury technicznej umożliwiamy także instalację bazy danych systemu na wirtualnym serwerze dedykowanym. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane instytucjom organizującym biletowane wydarzenia w miejscach innych niż siedziba firmy.

Serwer strony internetowej rezerwacji i sprzedaży biletów to hosting przeznaczony do dla modułu Internet. Strona biletowa może być zlokalizowana na tym samym hostingu, co strona glówna danej instytucji. Zalecamy instalację strony biletowej na serwerze innym niż serwer bazy danych systemu.

DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: