Baza danych systemu
Na potrzeby instalacji naszego oprogramowania wyróżniamy dwa rodzaje serwerów: serwer bazy danych systemu iKSORIS oraz serwer (hosting) strony internetowej rezerwacji i sprzedaży biletów.

Na serwerze zlokalizowana jest baza danych systemu iKSORIS. Aby maksymalnie obniżyć koszty związane z wdrożeniem systemu, umożliwiamy Klientom wykorzystanie bezpłatnego systemu operacyjnego Linux z bazą danych PostgreSQL. Możliwa jest także instalacja na systemie Windows Server.

Serwer powinien umożliwiać automatyczne tworzenie zapasowej kopii danych. Na serwerze instalowane są następujące komponenty: serwer Apache, PHP5, biblioteki PEAR i baza danych PostgreSQL. Urządzenie powinno być umieszczone w możliwie chłodnym (najlepiej klimatyzowanym) pomieszczeniu. W zależności od posiadanej przez Państwa infrastruktury technicznej umożliwiamy także instalację bazy danych systemu na wirtualnym serwerze dedykowanym. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane instytucjom organizującym biletowane wydarzenia w miejscach innych niż siedziba firmy.

Serwer strony internetowej rezerwacji i sprzedaży biletów to hosting przeznaczony do dla modułu Internet. Strona rezerwacji i sprzedaży biletów może być przygotowana w oparciu o szatę graficzną strony internetowej Klienta oraz może być zlokalizowana na tym samym hostingu. Zalecamy instalację strony biletowej na serwerze innym niż serwer bazy danych systemu.

DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: