Sprzęt fiskalny

Wszystkie transakcje sprzedaży dla odbiorców detalicznych rejestrowane są w pamięci drukarki fiskalnej. W odróżnieniu od kasy fiskalnej, drukarka pracuje w połączeniu z komputerem, a paragon sprzedaży drukuje się automatycznie po zakończeniu transakcji, w tym samym czasie drukowane są bilety za pomocą drukarki biletów.


W przypadku zwrotu biletów system drukuje paragon fiskalny na te bilety, które klient posiada po dokonaniu zwrotu. Umożliwia to przekazanie nowego paragonu klientowi, co ma szczególne znaczenie w przypadku grup zorganizowanych, które najczęściej domagają się paragonu nawet po zwrocie biletu, gdyż jest on podstawą do późniejszych rozliczeń.

 

System iKSORIS w aktualnej wersji współpracuje z drukarkami fiskalnymi firm: Posnet, Novitus, Elzab i Innova, przy czym istnieje również możliwość dostosowania posiadanej przez Państwa drukarki fiskalnej do pracy z naszym oprogramowaniem. Sprzęt może być wyposażony w mechanizm zapisywania kopii elektronicznej na zewnętrznej karcie pamięci, dzięki czemu nie ma już obowiązku przechowywania papierowych kopii fiskalnych dla wystawionych paragonów.

 

Należy zakupić tyle drukarek fiskalnych, ile planowanych jest stanowisk kasowych, pod warunkiem, że posiadają Państwo obowiązek fiskalizacji sprzedaży.

 

 

 

Zobacz także: Serwer | Zestaw komputerowy | Drukarka fiskalna
Drukarka biletów
| Skaner dowodów osobistych