Sprzęt fiskalny Wszystkie transakcje sprzedaży są rejestrowane w pamięci drukarki fiskalnej. W odróżnieniu od kasy fiskalnej, drukarka fiskalna pracuje w połączeniu z komputerem kasowym, a paragon sprzedaży drukuje się automatycznie po zakończeniu transakcji w systemie. W tym samym czasie za pomocą drukarki biletowej drukowane mogą być również bilety. Należy zakupić tyle drukarek fiskalnych, ile planowanych jest stanowisk kasowych – pod warunkiem, że daną instytucję obejmuje obowiązek fiskalizacji sprzedaży.

W przypadku zwrotu części zakupionych biletów system umożliwia wydrukowanie paragonu fiskalnego na te bilety, które zostały klientowi po dokonaniu zwrotu. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku grup zorganizowanych, które często proszą o taki paragon, ponieważ jest on dla nich podstawą do późniejszych rozliczeń.

System iKSORIS w aktualnej wersji współpracuje z drukarkami fiskalnymi firm Posnet, Novitus, Elzab i Innova, przy czym istnieje także możliwość dostosowania posiadanej przez Państwa innej drukarki fiskalnej do pracy z naszym oprogramowaniem.

DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: