Sprzedaż biletów za pomocą automatów biletowych
Automat biletowy umożliwia zakup papierowych biletów z kodem kreskowym generowanych w systemie iKSORIS. Automat (za pomocą dedykowanego modułu Automat) automatycznie pobiera dane z systemu sprzedaży, a sprzedaż biletów w automacie jest w całości raportowana w module Raporty systemu iKSORIS.

Osoby kupujące bilet w automacie mogą wejść na teren obiektu bez konieczności oczekiwania w kolejce do kasy. Zakup automatu polecamy przede wszystkim instytucjom, w których regularnie tworzą się kolejki do kas biletowych. Dzięki automatom możliwe jest ich skuteczne rozładowanie. Automaty sprawdzają się także w instytucjach, które posiadają kilka różnych wejść. W takiej sytuacji automat biletowy zapewnia oszczędność kosztów i jest alternatywą dla zakupu dodatkowego sprzętu fiskalnego oraz zatrudnienia osób do prowadzenia sprzedaży biletów w kasach.

Automat biletowy umożliwia wnoszenie opłat za pomocą monet i banknotów oraz kart płatniczych Visa lub Mastercard (obsługiwane są również płatności zbliżeniowe). Urządzenie może być wyposażone w ekran dotykowy lub tradycyjną klawiaturę.

DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: