Zestaw komputerowy
Jednym z elementów wyposażenia stanowiska sprzedaży biletów jest komputer biurowy z monitorem. Wdrożenie systemu nie musi być związane z zakupem nowych zestawów komputerowych. System pozwala na zastosowanie urządzeń o podstawowych parametrach, które są wyposażone w system operacyjny Windows 7 lub wyższy. Komputer powinien posiadać również procesor o częstotliwości taktowania minimum 1,8 GHz i pamięć operacyjną o wielkości przynajmniej 2 GB RAM.

Proponujemy także zakup monitorów dotykowych jako alternatywę dla zwykłych monitorów LED. Monitory dotykowe ułatwiają pracę kasjerów i przyspieszają wykonywanie poszczególnych czynności związanych z obsługą systemu. Dla usprawnienia sprzedaży w kasie możliwe jest również wyświetlanie dla klienta podglądu wolnych miejsc na sali numerowanej na dodatkowym ekranie. Ekran taki może też posłużyć do wyświetlenia własnych slajdów reklamowych.

Innym rozwiązaniem jest zakup dedykowanych terminali kasowych POS. Urządzenia te działają w zasadzie tak samo jak tradycyjne komputery typu PC, ale są dodatkowo wyspecjalizowane pod kątem pracy na stanowiskach kasowych. Mogą być także zintegrowane z dodatkowym ekranem dla klienta oraz czytnikami kart dostępu do komputera.

Istnieje również możliwość wyświetlania najbliższych terminów, ilości wolnych miejsc czy rodzajów i cen biletów na zewnętrznym ekranie. Prezentowanie takich informacji w miejscu oddalonym od kasy usprawnia ruch odwiedzających w miejscu sprzedaży biletów.

Liczba potrzebnych komputerów to najczęściej suma stanowisk kasowych. Na stanowiskach administracyjnych i rezerwacyjnych sprawdzą się dowolne jednostki z zainstalowaną przeglądarką stron internetowych, podłączone do sieci lokalnej z serwerem lub połączone z internetem.

DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: