Zestaw komputerowy

Jednym z elementów wyposażenia stanowiska sprzedaży biletów jest tradycyjny komputer biurowy z monitorem. Wdrożenie systemu nie musi być związane z zakupem nowych zestawów komputerowych. System pozwala na zastosowanie urządzeń o podstawowych parametrach, wyposażonych co najmniej w system operacyjny Windows XP lub wyższy. Komputer powinien również posiadać procesor o częstotliwości taktowania minimum 1,8 GHz i pamięć operacyjną minimum 2 GB.

 

Proponujemy również zakup monitorów dotykowych (zamiast zwykłych monitorów LED). Monitory takie ułatwiają pracę kasjerów i przyspieszają wykonywanie poszczególnych czynności związanych z obsługą systemu. Do usprawnienia sprzedaży w kasie możliwe jest wyświetlenie na dodatkowym ekranie dla klienta podglądu wolnych miejsc na sali numerowanej. Ekran taki może też posłużyć do wyświetlenia własnych slajdów reklamowych. W niektórych realizacjach zastosowaliśmy bardziej zaawansowane rozwiązanie polegające na wyświetleniu na zewnętrznym ekranie podglądu najbliższych wolnych terminów zwiedzania lub repertuaru. Pozwoliło to na prezentację tych informacji w miejscu oddalonym od kasy, co usprawniło ruch odwiedzających w miejscu sprzedaży biletów.

 

Innym ciekawym przedsięwzięciem jest zakup dedykowanych terminali kasowych POS. Urządzenia te działają na takiej samej zasadzie jak tradycyjne komputery typu PC, lecz wyspecjalizowane są pod kątem pracy na stanowiskach kasowych i mogą być zintegrowane z dodatkowym ekranem dla klienta oraz czytnikami kart dostępu do komputera.

 

Ilość potrzebnych komputerów to najczęściej suma ilości stanowisk kasowych. Na stanowiskach administracyjnych i rezerwacyjnych sprawdzą się dowolne jednostki z zainstalowaną na nich przeglądarką stron internetowych, znajdujące się w sieci lokalnej z serwerem lub posiadające połączenie internetowe.

 

 

 

Zobacz także: Serwer | Zestaw komputerowy | Drukarka fiskalna
Drukarka biletów
| Skaner dowodów osobistych