Zestaw komputerowy Jednym z elementów wyposażenia stanowiska sprzedaży biletów jest komputer biurowy z monitorem. Wdrożenie nie musi być związane z zakupem nowych zestawów komputerowych, jeśli taki sprzęt znajduje się już w danej instytucji. System iKSORIS może działać na urządzeniach o bardzo podstawowych parametrach: komputer powinien posiadać procesor o częstotliwości taktowania minimum 1,8 GHz, pamięć operacyjną o wielkości przynajmniej 2 GB RAM i być wyposażony w system operacyjny Windows 7 lub wyższy.

Oprócz zwykłych monitorów LED komputery mogą być też wyposażone w monitory dotykowe. Ułatwiają one pracę kasjerów i przyspieszają wykonywanie poszczególnych czynności związanych z obsługą systemu. Dla usprawnienia sprzedaży w kasie możliwe jest również wyświetlanie podglądu wolnych miejsc na sali numerowanej na dodatkowym ekranie skierowanym do klienta. Ekran taki może też służyć do wyświetlania różnego rodzaju informacji o wydarzeniach czy slajdów reklamowych.

Dodatkowo istnieje możliwość wyświetlania najbliższych terminów, ilości wolnych miejsc, rodzajów i cen biletów oraz reklam na zewnętrznym dedykowanym ekranie. Prezentowanie takich informacji w miejscu oddalonym od kasy usprawnia ruch odwiedzających w miejscu sprzedaży biletów.

Alternatywą dla komputera kasowego jest zakup terminala kasowego POS. Urządzenie takie działa tak samo jak tradycyjny komputer typu PC, ale jest wyspecjalizowane pod kątem pracy na stanowiskach kasowych, ponieważ komputer jest zintegrowany w jednej obudowie razem z wyświetlaczem. Terminale POS mogą współpracować też z dodatkowym ekranem dla klienta oraz czytnikami kart dostępu do komputera.

Liczba potrzebnych komputerów jest najczęściej równa liczbie stanowisk kasowych. Na stanowiskach administracyjnych i rezerwacyjnych sprawdzą się dowolne jednostki z zainstalowaną przeglądarką stron internetowych, połączone w sieci lokalnej z serwerem lub połączone z internetem.

DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: