Pełna obsługa rezerwacji miejsc Moduł Rezerwacja umożliwia kompleksową obsługę rezerwacji biletów wstępu na organizowane wydarzenia. Przeznaczony jest dla instytucji prowadzących telefoniczną oraz mailową rezerwację biletów lub lekcji edukacyjnych (w tym lekcji muzealnych) i pozwala sprawnie zastąpić ręczne prowadzenie kartotek z rezerwacjami.

Praca w module polega na wprowadzaniu przez pracowników informacji o osobie lub grupie dokonującej rezerwacji, liczbie i rodzaju biletów oraz przypisywaniu ich do konkretnego wydarzenia odbywającego się w wybranym terminie. Jeśli klient zdecyduje się wykupić bilety w kasie, stawia się po ich odbiór w ściśle określonym czasie, podając np. numer rezerwacji lub swoje nazwisko. Moduł Rezerwacja umożliwia również podgląd i edycję bieżących rezerwacji oraz zamówień złożonych na stronie biletowej, dlatego powinien być zawsze wdrażany razem z modułem Internet.

Do najważniejszych funkcjonalności modułu należą:

  • dodawanie i edycję wprowadzonych rezerwacji biletów, w tym również karnetów
  • określanie rezerwującego i płatnika (dane są wyświetlane automatycznie w chwili wykupu rezerwacji w kasie)
  • zarządzanie rezerwacjami i zamówieniami (cofanie, usuwanie, tworzenie zamówień proforma, podgląd rezerwacji i utworzonych zamówień)
  • przegląd terminów według daty oraz innych kryteriów (filtrując wg grupy wydarzeń, wydarzenia czy dnia tygodnia)
  • przypisywanie do rezerwacji dodatkowych usług (np. przewodnika, opiekuna grupy lub edukatora)
  • wysyłka zrealizowanych zamówień na adres mailowy bezpośrednio za pomocą modułu (bez udziału programu pocztowego)
  • podgląd i edycja bieżących rezerwacji oraz zamówień złożonych poprzez stronę biletową

Podobnie jak w module Kasa, w przypadku instytucji prowadzących sprzedaż biletów na miejsca numerowane dokonywanie rezerwacji może odbywać się w oparciu o graficzną wizualizację danego obiektu.

Przykładowe widoki z modułu:


Rezerwacja - Lista terminów

 

 


DZIAŁ WSPARCIA TECHNICZNEGO: